Palvelut

Kuhankuonon alueen opas-, ohjelma- ja elämyspalvelut

Opaspalvelut

Matkailuopas Jorma Kavander, 050-5598 718

Luonto-opas Mika Lehto 0400-274523 mika.lehto1@kolumbus.fi

Matkailuopas Minna Lukkala 040-7219 689 minna.lukkala@4h.fi

Eräopas Paula Mannerjoki 040-735 0025 paula@metsanhiipija.fi

Matkailuopas Hannu Pentti, 050-5862 284 hannu.pentti@pp.inet.fi

Matkailuopas Taina Simola, 044-0563 550 taina.simola@kurjenkello.fi

Matkailuopas Eeva Uotila 050-5830 297 eeva.uotila@elisanet.fi

Aikalisä, luontokokki ja opas, 0500-720491, ohjelmapalvelu@aikalisa.com

 

Ohjelma- ja elämyspalvelut

Aikalisä, luontokokki ja opas, 0500-720491, ohjelmapalvelu@aikalisa.com

Eskolan Erämökin nokipannukahvit, Eskolantie 35, 21900 Yläne, 0400-476 267 ismo.eskola@pp.inet.fi

Jaakkolan islanninhevostalli, Unholantie 48, 23100 Mynämäki 0500-512 057 marianne@jaakkolantalli.com

Kuralan kartanotila, Kuralantie 11, 21900 Yläne 02-256 3203 info@kuralankartanotila.fi

Lomakeskus Sieravuori, Sieravuorentie 117, 27650 Honkilahti 02-823 9690 info@sieravuori.fi

Luontokapinetti, Hovilanmäentie 2, 21900 Yläne 040-721 9689 luontokapinetti@poytya.fi

Luontokoulu Aquila, Hovilanmäentie 2, 21900 Yläne 040-721 9689 luontokapinetti@poytya.fi

Matkailuopas Eeva Uotilan melontaretket ryhmille 050-5830 297 eeva.uotila@elisanet.fi

Perinnepata, luontokokki ja opas, 044-294 8057 paivi@perinnepata.fi

Sepon liikuntapalvelut, liikuntapalveluita ryhmille, työyhteisöille ja yksittäisille henkilöille, Haapavuorentie 40 c, 21310 Vahto 040-589 7148 seppo.hannula@seponliikuntapalvelut.fi

Toivolan Kievari, ratsastusretkiä, patikointia ja luontaishoitoja, nokipannukahvit eväineen, Kukartintie 46, 21340 Tortinmäki 044-295 5639 info@toivolankievari.com

Varjotalli, Ojalantie 10, 21310 Vahto, 0400-174 569, varjo-talli@varjotalli.fi