Palvelut

Kuhankuonon alueen opas-, ohjelma- ja elämyspalvelut

Opaspalvelut

Matkailuopas Taina Jaakkola 040-825 8080, taina.jaakkola@poytya.fi

Sienineuvoja sekä erä- ja luonto-opas Rauno Kari, sieniretket, sienikoulutus ja sieniruokakurssit, 0400-560 704 rkari@luukku.com

Matkailuopas Jorma Kavander, 050-5598 718

Luonto-opas Mika Lehto 0400-274523 mika.lehto1@kolumbus.fi

Matkailuopas Minna Lukkala 040-7219 689 minna.lukkala@4h.fi

Eräopas Paula Mannerjoki 040-735 0025 paula@metsanhiipija.fi

Opas Teija Nielsen 050-563 9078, teija.nielsen@gmail.com

Matkailuopas Hannu Pentti 050-5862 284 hannu.pentti@pp.inet.fi

Matkailuopas Sirke Ruusunen 040-842 1517, sirke.ruusunen@gmail.com

Retkipakettien suunnittelu, Pyhäjärven kierrokset ja bussiopastukset Taina Simola, 044-0563 550, simolataina@gmail.com

Aikalisä, luontokokki ja opas, 0500-720491, ohjelmapalvelu@aikalisa.com

 

Ohjelma- ja elämyspalvelut

Aikalisä, luontokokki ja opas, 0500-720491, ohjelmapalvelu@aikalisa.com

Eskolan Erämökin nokipannukahvit, Eskolantie 35, 21900 Yläne, 0400-476 267 ismo.eskola@pp.inet.fi

Hike'n joy, patikointi-ja luontohyvinvointiretkiä, Facebook Mari Starck 045-8695 345, mari.starck@hikenjoy.fi, Facebook

Holvin alpakat, alpakkatila - alpakkabrunssit ja TYKY-tapahtumat, 040-513 3677, info@hovinalpakka.fi, Facebook

Jaakkolan islanninhevostalli, Unholantie 48, 23100 Mynämäki 0500-512 057 marianne@jaakkolantalli.com

Kanoottikuningas, 050-362 8511, info@kanoottikuningas.fi

Kuralan kartanotila, Kuralantie 11, 21900 Yläne 02-256 3203 info@kuralankartanotila.fi

Liikuntapalvelut Tanja, 044-245 4620, liikuntapalvelut.tanja@gmail.com, Facebook

Lomakeskus Sieravuori, Sieravuorentie 117, 27650 Honkilahti 02-823 9690 info@sieravuori.fi

Luontokapinetti, Hovilanmäentie 2, 21900 Yläne 040-721 9689 luontokapinetti@poytya.fi

Luontokoulu Aquila, Hovilanmäentie 2, 21900 Yläne 040-721 9689 luontokapinetti@poytya.fi

Matkailuopas Eeva Uotilan kanoottivuokraus 050-5830 297 eeva.uotila@elisanet.fi

Perinnepata, luontokokki ja opas, 044-294 8057 paivi@perinnepata.fi

Sepon liikuntapalvelut, liikuntapalveluita ryhmille, työyhteisöille ja yksittäisille henkilöille, Haapavuorentie 40 c, 21310 Vahto 040-589 7148 seppo.hannula@seponliikuntapalvelut.fi

Eläin- ja elämyspiha Siipiveikot, Saksalantie 761 21270 Nousiainen 050-5928 544 kaija@wakkara.net

Retkipakettien suunnittelu Taina Simola, 044-0563 550, simolataina@gmail.com

Toivolan Kievari, ratsastusretkiä, patikointia ja luontaishoitoja, nokipannukahvit eväineen, Kukartintie 46, 21340 Tortinmäki 044-295 5639 info@toivolankievari.com

Varjotalli, Ojalantie 10, 21310 Vahto, 0400-174 569, varjo-talli@varjotalli.fi